Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna próba przekupienia policjanta

Data publikacji 15.02.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Gdowa. Podejrzany o jazdę po pijanemu, usiłował wręczyć funkcjonariuszom 2 tys. złotych łapówki. To już drugi przypadek kiedy ten sam policjant zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę, a następnie sprawca usiłuje go przekupić.

Nad ranem policyjny patrol zatrzymał samochód marki Volkswagen Golf. Była to rutynowa kontrola. Policjanci wyczuli od kierującego pojazdem woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny 1,78 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę, że dopuścił się przestępstwa i zostaje mu zatrzymane prawo jazdy. Wówczas mężczyzna usiłował się ratować i zaproponował łapówkę w wysokości 2000 zł, w zamian za "przymknięcie oka". Policjanci o próbie przekupstwa niezwłocznie powiadomili oficera dyżurnego. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w areszcie.

To już drugi przypadek, kiedy ten sam policjant zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę, a następnie sprawca usiłuje wręczyć mu łapówkę. Kilka dni wcześniej również w Głogowie policjant zatrzymał kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie u 30-letniego mężczyzny wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Wówczas mężczyzna zaproponował łapówkę w wysokości 5 tys. złotych.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 3000 zł.

Powrót na górę strony