Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł sprawca brutalnego pobicia i kradzieży

Data publikacji 15.02.2008

Policjanci ze Środy Wlkp. potrzebowali tylko kilkudziesięciu minut by zatrzymać sprawcę kradzieży i brutalnego pobicia. Pijanemu, 19-letniemu napastnikowi nie podobało się, że na kurtce pokrzywdzonego są niemieckie symbole i dlatego chciał ją zabrać. Napadnięty próbował zatrzymać swoją własność, lecz został dotkliwie pobity i znalazł się w szpitalu. Za tak agresywne zachowanie, zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj po 22:00 dyżurny komendy w Środzie Wlkp. otrzymał informacje ze szpitala, że zgłosił się tam mężczyzna z rozległymi obrażeniami, które wskazują na pobicie. Jego stan okazał się na tyle poważny, że musiał pozostać w placówce na dalsze leczenie.

Natychmiast do szpitala pojechali policjanci, by dowiedzieć się o okolicznościach zdarzenia. Pokrzywdzony poinformował, że w lokalu przy ul. Wiosny Ludów grał ze znajomymi w bilarda. W pewnym momencie podszedł do niego młody chłopak i wymachując jego kurtką, krzyczał, że ją zabiera bo nie podobają mu się umieszczone na niej niemieckie symbole. Pomiędzy panami doszło do ostrej wymiany zadań, a zaczepiony 27-latek próbował odebrać swoją własność. Agresywny 19-latek, nie chcąc pozbyć się zdobyczy, rzucił się z pięściami i kilka razy uderzył pokrzywdzonego w głowę. Jakby tego było mało chwycił kulę bilardową i rzucił nią trafiając w twarz właściciela kurtki. Polała się krew. Napadnięty ratując się ucieczką, wybiegł z lokalu. Jednak ponownie został zaatakowany przez napastnika, który wybiegł za nim. Do bijącego dołączył jeszcze jego kompan, który dotychczas stał z boku. Po wyładowaniu złości i agresji, napastnicy oddalili się. Pobity mężczyzna wrócił do lokalu. Znajomi, widząc w jakim znajduje się stanie, odwieźli go do szpitala.

Napadnięty mężczyzna zapamiętał jednak dobrze twarze swoich prześladowców i dokładnie ich funkcjonariuszom opisał. Policjanci nie tracąc czasu podali rysopisy do wszystkich jednostek patrolujących miasto. Już po kilkudziesięciu minutach był odzew. Otóż na ul. Harcerskiej „patrolówka” zatrzymała do kontroli drogowej vw golfa, którym jechali dwaj mężczyźni. Pasażer odpowiadał rysopisowi podanemu przed chwilą w komunikacie. W chwili gdy policjanci informowali mężczyznę o zatrzymaniu, ten zaczął uciekać, lecz czujni stróże prawa udaremnili mu to. Podczas sprawdzania dokumentów kierującego 20-latka, policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Obaj panowie zostali zatrzymani. Wówczas wyszło na jaw, że nietrzeźwy jest również 19-latek. Badanie wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Teraz o dalszych losach zatrzymanych zdecyduje prokurator, a o wysokości kar sąd. 19-latkowi za kradzież i pobicie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowca odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Zatrzymany rozbójnik
  • Nietrzeźwy kierowca
Powrót na górę strony