Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny specjalista od ekstremalnych biegów

Data publikacji 19.12.2017

Policjant ze Świebodzina, asp. sztab. Krzysztof Gorgiel, w swoim dorobku biegów specjalnych posiada już 12 medali i szykuje się do zdobycia kolejnych: Korony Runmagedonu oraz biegu Formoza Challenge, który jest testem do wojsk specjalnych. Jego pasją jest pokonywanie wielokilometrowych tras podczas których zmierzyć się musi z szeregiem specjalnych przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem jest pogoda, wysoka lub ujemna temperatura. Nie wszyscy uczestnicy kończą zawody dlatego warto wspomnieć, że Krzysztof skończył już 40 lat.

Asp. sztab. Krzysztof Gorgiel w policji służy od 1998 roku. Aktualnie jest Technikiem Kryminalistyki, a w swojej karierze służył w Oddziałach Antyterrorystycznych. To doświadczony policjant i sportowiec, który pomimo iż przekroczył już próg 40 lat wytrzymałością i siłą zadziwić może wielu młodszych od siebie osób. W tak ekstremalnie trudny sport jakim są biegi specjalne typu Runmagedon, Terenowa Masakra czy Formoza Challenge początkowo wszedł z chęci wypróbowania swoich sił. Sprawdził się. Zaczął stawiać sobie coraz wyższe cele i podnosił poprzeczkę. Aktualne bierze udział w prestiżowych zawodach i to z myślą o medalach i pokonywaniu kolejnych czasów.

Na jego ramieniu widnieje czerwona opaska oznaczająca tzw. elitę, czyli osoby, które już dawno przestały być amatorami. Podczas wielokilometrowych biegów pokonać trzeba szereg przeszkód takich jak: deptanie szałasu – czyli konstrukcja w kształcie dachu, która zamiast poszycia posiada poprzeplatane liny, tarzan – przechodzenie nad wodą po drabince z użyciem samych ramion. W wielu przypadkach przedzierać trzeba się przez wodę, bagno, dźwigać ciężary, skakać nad ogniem czy biec w dymie, nie widząc dalej niż na parę metrów. Jak sam mówi, ten sport pozwala mu nie tylko dbać o dobrą formę oraz silę ale przede wszystkim kształtuje charakter i podnosi wytrzymałość. W pracy policjanta są to dwie bardzo ważne cechy ponieważ spotkać się można z różnymi sytuacjami.

Następne zawody, do których aktualnie się szykuję, odbędą się 16 stycznia 2018 roku w Warszawie. To zimowy Runmagedon, jeden z etapów koniecznych do zdobycia Korony Runmagedonu oraz Weterana. Łącznie w 2018 roku planuje wystartować w 18 tego typu biegach. Najtrudniejszym z nich ma być Formoza Challenge, która jest odzwierciedleniem testu sprawności do elitarnej wojskowej jednostki specjalnej.

 

sierż. sztab. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

519 534 237

Powrót na górę strony