Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dolnośląskich policjantów na drodze nr 94

Data publikacji 15.02.2008

Począwszy od dzisiaj przez kilka kolejnych dni lutego policjanci z dolnośląskiej "drogówki" prowadzić będą wzmożone kontrole na drodze nr 94.

Tylko w styczniu br. policjanci na terenie powiatu średzkiego, na drodze nr 94 odnotowali 52 zdarzenia drogowe, w tym 7 wypadków, w których 11 osób odniosło obrażenia, a 4 poniosły śmierć. Mając to na uwadze Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przygotował działania skierowane wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Wzmożonych kontroli na drodze nr 94, na terenie powiatu średzkiego, kierowcy mogą spodziewać się już od dzisiaj. Działania te będą prowadzone w ciągu kilku dni lutego br. Służbę pełnić będą tam policjanci ruchu drogowego wyposażeni między innymi w: video-rejestrator i alkotesty. Podczas działań na drogach policjanci głównie kontrolować będą prędkość. Zwracać jednak również będą uwagę na:

* stan trzeźwości kierujących,
* stan techniczny pojazdów,
* stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości wypadów drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
Powrót na górę strony