Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Kolejne uderzenie w narkobiznes w Wielkopolsce

Data publikacji 19.12.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 10 osób podejrzanych o handel narkotykami oraz przechwycili ponad 7 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 200 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował 7 podejrzanych.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, jakiś czas temu wpadli na trop osób zajmujących się rozpowszechnianiem środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie powiatu średzkiego. Śledczy ustalili, że narkotyki są przemycane do Polski z Holandii i Niemiec, a następnie za pomocą siatki dilerów sprzedawane indywidualnym odbiorcom.

Wszystkie ustalone osoby zostały zatrzymane pod koniec października br. na terenie powiatu średzkiego. To 9 mężczyzn i 1 kobieta w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat.  

W miejscach zamieszkania zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów narkotyków; 5 kilogramów amfetaminy, 2 kilogramy marihuany, a także kokainę oraz tabletki extasy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to nie mniej niż 200 tysięcy złotych.

Zatrzymanym osobom przedstawiono łącznie 50 zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani, obejmujących m.in. wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków, wprowadzanie do obrotu oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował 7 podejrzanych mężczyzn. Pozostałe osoby zostały objęte przez prokuratora policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Iwona Liszczyńska

Powrót na górę strony