Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W skrytce pod podłogą ukrywał narkotyki

Data publikacji 19.12.2017

Kryminalni z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 24-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania domu oraz terenu posesji zatrzymanego mężczyzny mundurowi znaleźli prawie 3 kg marihuany. W jednym z pomieszczeń ukrywał się także inny 20-latek poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 24-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków został już przesłuchany i tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W miniony czwartek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 24-latka. W trakcie przeszukania jego domu w szafce kuchennej funkcjonariusze znaleźli susz roślinny oraz niewielką ilość amfetaminy. Wobec tego, że mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może mieć ukryte inne narkotyki wezwali na miejsce funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni wraz z psem tropiącym do ujawniania narkotyków. Podczas przeszukania terenu posesji, pies podjął trop i doprowadził do pomieszczenia gospodarczego, którego drzwi były zamknięte. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, a wewnątrz ukrywał się 20-latek. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia 3 miesięcy kary pozbawienia wolności.

W trakcie dalszego przeszukiwania pomieszczenia gospodarczego pies tropiący wskazał miejsce na podłodze. Funkcjonariusze sprawdzili ten punkt i okazało się, że pod podłogą była ukryta skrytka, a w jej wnętrzu znajdowała się marihuana o wadze ponad 2,5 kg. Łącznie na terenie całej posesji zatrzymanego policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany oraz kilka gramów amfetaminy. Ujawnione środki zostały zabezpieczone do sprawy i zostały przekazane do dalszych badań przez biegłego specjalistę.

24-latek został osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. W sobotę został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(KWP w Gdańsku / ig)

Powrót na górę strony