Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oklaski dla policjantów

Data publikacji 15.02.2008

Gromkimi oklaskami przechodniów zakończyła się wczorajsza interwencja policjantów pod jednym ze sklepów w Opolu Lubelskim. Wieczorem trzech młodych mężczyzn wszczęło tam awanturę. Tłukli butelki, szarpali się i nawzajem wyzywali nie reagując na uwagi oburzonych ludzi. Dopiero wezwani na miejsce policjanci „poskromili” pijanych awanturników, których umieszczono w policyjnym areszcie.

Wczoraj wieczorem policjanci z Opola Lubelskiego zostali powiadomieni przez mieszkańca miasta, że pod jednym ze sklepów awanturuje się grupa wyrostków. Mundurowi już po chwili byli na miejscu. Przybycie policjantów nie uspokoiło jednak chuliganów. Funkcjonariusze kilkakrotnie wzywali młodzieńców do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyźni nadal obrzucali się nawzajem wyzwiskami, tłukli butelki i szarpali się. Dopiero, kiedy policjanci wkroczyli do akcji i użyli siły, to ostudziło ich zapędy. Awanturnicy trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pijani. Badania wykazały, że mają od 1 do blisko 3 promili alkoholu w organizmie.

Przeprowadzanej interwencji przyglądali się licznie zgromadzeni przechodnie, którzy po zatrzymaniu chuliganów, nagrodzili funkcjonariuszy gromkimi brawami.

Po wytrzeźwieniu, chuligani będą odpowiadać przed sądem w trybie przyspieszonym Za zakłócenie ładu i porządku grozi im grzywna do 5000 zł.

Powrót na górę strony