Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

Data publikacji 20.12.2017

Policjanci zajmujący się walką z korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 42-letniego funkcjonariusza KAS zatrudnionego w na przejściu granicznym w Dorohusku. Mężczyzna odpowie za nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano też 53-letnią kobietę. Jak wynika z ustaleń śledczych kobieta pozyskiwała papierosy bez akcyzy, które powinny zostać zabezpieczone przez celnika. Nielegalny towar był następnie przez nią sprzedawany na targowiskach. Zamieszany w nielegalny proceder funkcjonariusz miał ponadto przekazywać informacje na temat pełnionej służby.

   Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową  w Chełmie zostało wszczęte na materiałach własnych  policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sprawa dotyczy niedopełnienia obowiązku oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci zatrzymali dwie osoby. To 42-letni mężczyzna -  funkcjonariusz KAS zatrudniony na przejściu granicznym  w Dorohusku oraz kobieta w wieku 53-lat. Jak wynika z ustaleń śledczych kobieta pozyskiwała papierosy bez akcyzy, które powinny zostać zabezpieczone przez celnika. Nielegalny towar był następnie przez nią sprzedawany na targowiskach. Zamieszany w nielegalny proceder  funkcjonariusz miał ponadto przekazywać  informacje wynikające z pelnionej służby.

   W poniedziałek policjanci przeszukali jednocześnie 11 miejsc  (mieszkania, garaże oraz miejsce pracy celnika). W działaniach brali udział także policjanci z Wydziałów: Cybeprzestępczości i Kryminalnego KWP w Lublinie oraz funkcjonariusze z lubelskiego inspektoratu wewnętrznego Krajowej Administracji Skarbowej. Zabezpieczony został m.in. samochód osobowy o wartości około 100 tysięcy złotych należący do 42-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy.

   Zatrzymana 53-letnia kobieta odpowie m.in. za sprzedaż papierosów bez akcyzy. Prokuratura  zastosowała wobec niej  poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.42-letni funkcjonariusz odpowie za nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 42-latek  został doprowadzony do sądu z wnioskiem Prokuratury Okręgowej w Chełmie o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

AF.

 

 

Powrót na górę strony