Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddają honorowo krew

Data publikacji 15.02.2008

Dzisiaj i jutro policjanci zastępczej służby wojskowej honorowo oddają krew. Chęć podzielenia się takim "darem życia" zadeklarowali prawie wszyscy z 90 funkcjonariuszy odbywających służbę wojskową w policyjnych szeregach, a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Akcję koordynuje Zarząd Rejonowy PCK w Szczecinie. Dzisiaj 20 policjantów oddało 9 litrów krwi w świetlicy kompanii przy ul. Kaszubskiej 35. Specjalistyczne fotele i sprzęt medyczny dostarczyło Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Terenowa Stacja w Szczecinie.

Jutro chęć wstąpienia do grona honorowych dawców krwi zadeklarowało kolejnych kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W tym celu w sobotnie przedpołudnie policjanci gościć będą w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Policyjna służba na co dzień związana jest z niesieniem pomocy społeczeństwu, często z ratowaniem ludzkiego życia. To właśnie chęć bezinteresownego ratowania życia innych przyświeca funkcjonariuszom honorowo oddającym krew. Na osłodę wszyscy ochotnicy otrzymali oczywiście porcję łakoci.

Powrót na górę strony