Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie

Data publikacji 15.02.2008

Na trzy miesiące do aresztu trafił Łukasz L. 18-latek od dłuższego czasu znęcał się nad matką. Został zatrzymany przez piaseczyńskich policjantów. Chłopak wielokrotnie wszczynał awantury, groził pobiciem swojej matce i demolował mieszkanie.

Pod numer alarmowy Policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która powiedziała, że jej syn wszczął kolejną awanturę. Chłopak groził jej pozbawieniem życia, ponadto agresywny nastolatek zaczął demolować mieszkanie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało syn pokrzywdzonej, będąc pod znacznym wpływem alkoholu, zaczął się awanturować. Młody mężczyzna wyzywał przy tym swoją matkę.
Policjanci zatrzymali 18-letniego Łukasza. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,9 promila alkoholu, został więc odwieziony do izby wytrzeźwień.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Jak ustalili policjanci mężczyzna znęcał się nad swoją matką psychicznie i fizycznie od pewnego czasu. Kilkakrotnie były podejmowane już wcześniej w stosunku do niego interwencje policyjne w związku z awanturami, które wszczynał. Matka jednak nigdy nie chciała złożyć wniosku o ściganie. Tym razem szala goryczy się przelała i kobieta zgłosiła, że syn znęca się nad nią. Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował trzymiesięczny areszt w stosunku do Łukasza L.

Powrót na górę strony