Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddawali krew dla 1,5- rocznej Aurelii

Data publikacji 21.12.2017

Policjanci ze Świecia wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią. Blisko 7 litrów bezcennego daru z przeznaczeniem dla 1,5-rocznej dziewczynki to wyniki zbiórki krwi, którą sami zorganizowali. Mała Aurelia walczy z białaczką limfoblastyczną i obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim dr. Jurasza w Bydgoszczy.

Akcję zainicjowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.  Losem dziewczynki przejęli się także funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy włączyli się do akcji.

Pomimo trwających intensywnych badań nad wytworzeniem syntetycznej krwi, dotychczas naukowcy nie opracowali metody pozwalającej na jej wyprodukowanie w warunkach laboratoryjnych. Nie są dostępne sposoby przemysłowego pozyskania składników krwi, więc jedynym sposobem jest jej oddawanie.

Wspólnie mundurowi oddali blisko 7 litrów krwi dla malej Aurelii. Ponadto policjanci przeprowadzili  zbiórkę i zorganizowali świąteczny prezent dla chorej dziewczynki, aby mogła choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

 

Powrót na górę strony