Fałszywy policjant zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant zatrzymany

Data publikacji 21.12.2017

62-letnia mieszkanka Lubartowa została oszukana metodą „na policjanta”. Straciła 25 tysięcy złotych. Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubartowa i KWP w Lublinie, fałszywy policjant jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali ponad 24 tysięcy złotych. Teraz o losie 28-letniego mieszkańca Warszawy zadecyduje sąd.

We wtorek do dyżurnego KPP w Lubartowie zgłosiła się 62- letnia mieszkanka miasta. Kobieta wykonując polecenia fałszywego policjanta, wypłaciła z banku pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych i pozostawiła je w okolicy kontenera przy jednym z supermarketów. Po pewnym czasie zorientowała się, że mogła zostać oszukana i postanowiła zgłosić sprawę policji. Tego samego dnia aż jedenaście osób zgłosiło zawiadomienie o próbach usiłowania oszustw na ich szkodę. Sposób postępowania przestępcy był podobny jak w przypadku pokrzywdzonej kobiety. Mieszkańcy otrzymywali telefony od „ policjanta”, który informował o planowanej akcji na grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze a następnie polecał wypłacać pieniądze z banków.

Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubartowa i KWP w Lublinie fałszywy policjant został zatrzymany na dworcu PKP w Lubartowie. Mężczyzna nie zdążył wsiąść do pociągu, który niebawem miał nadjechać. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze w kwocie ponad 24 tysięcy złotych. Zatrzymany 28-letni mieszkaniec Warszawy, miał już za sobą długoletnią odsiadkę za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, przypominają również, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy na jakąkolwiek akcję.

E.S.

Powrót na górę strony
Polska Policja