Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 21.12.2017

Zimowa aura stwarza zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia osób bezdomnych. Właśnie te osoby są najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, co w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci. Podobne zagrożenia dotyczą osób będących pod działaniem alkoholu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie podczas codziennych patroli sprawdzają klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki, altanki, ogródki działkowe. Kontrolują te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować schronić się przed wiatrem, mrozem czy deszczem. W przypadku napotkania takich osób proponują schronienie w specjalnych placówkach.

Pomimo, iż policjanci informują bezdomnych o możliwości skorzystania z noclegowni czy innej placówki, może zdarzyć się tak, że nie uda nam się dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy.

Dlatego też zwracamy się z apelem do Państwa! Nie bądźmy obojętni!

Warto zainteresować się tym, co się dzieje wokół nas, w szczególności losem sąsiadów, znanych nam osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych czy wymagających pomocy.

Jeśli Państwo nie możecie im  pomóc, poinformujcie o nich lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej lub Policję.  Nie bądźcie obojętni także wobec nietrzeźwych. Jeden telefon na Policję, nawet anonimowy, informujący o takiej osobie może uratować ją przed wychłodzeniem i zamarznięciem. Noc spędzona na wolnym powietrzu o tej porze roku przy dodatkowo osłabionym organizmie może skończyć się tragicznie.

Wszelkie zgłoszenia można kierować na numery alarmowe Policji 112 lub 997.

 

Powrót na górę strony