Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci z kamerami na mundurach

Data publikacji 21.12.2017

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się inauguracja pilotażowego programu kamer na mundurach podlaskich policjantów. W urządzenia te jako pierwsi, zostali wyposażeni mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Ogólne zasady programu omówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Podczas spotkania, za wzorowe zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych, wyróżnionych zostało również 40 podlaskich policjantów.

W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się dziś inauguracja pilotażowego programu kamer na mundurach podlaskich policjantów. Na początku spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz przywitał zaproszonych gości i funkcjonariuszy garnizonu podlaskiego. Następnie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podziękował podlaskim mundurowym za wzorowe zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych oraz w obecności Pana Komendanta, wręczył 40 funkcjonariuszom wyróżnienia.

Po części oficjalnej spotkania odbył się briefing prasowy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, który omówił ogólne zasady pilotażowego programu kamer na mundurach policjantów. Podczas wystąpienia Pan Minister podkreślił, że wprowadzone kamery jednoznacznie pozwolą wyjaśnić sytuacje sporne, z jakimi mogą się spotkać policjanci podczas interwencji. W pierwsze urządzenia zostało wyposażonych po 30 funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Podczas interwencji, w miejscu publicznym będzie można spotkać policjantów posiadających kamery typu A, które będą rejestrować obraz oraz dźwięk. Natomiast kamery typu B mające dodatkowo wyświetlacz i ruchomy obiektyw, zauważymy na mundurach funkcjonariuszy z pionu ruchu drogowego. Urządzenia, które od dziś będą używać mundurowi przekazują obraz oraz dźwięk w systemie szyfrowania i mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin. Już od chwili rejestracji zdarzenia kamera identyfikuje policjanta oraz ustala czas i datę interwencji. Należy również podkreślić, że funkcjonariusz nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie. Po zakończeniu służby, policjant będzie wstawiał kamerę do stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane. Wszyscy funkcjonariusze, którzy otrzymali kamery jako indywidualne wyposażenie, przeszli odpowiednie szkolenie.

Już od dziś na ulicach Białegostoku będzie można spotkać policjantów wyposażonych w kamery nasobne.

 

 

 

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.81 MB)

Powrót na górę strony