Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 22.12.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku uratowali tonącego w Jeziorze Zegrzyńskim 23-letniego mężczyznę-obywatela Ukrainy. Policjanci dotarli na miejsce po kilku minutach od otrzymania zgłoszenia. Wyczerpanego mężczyznę wyciągnięto z zimnej wody i przekazano pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj w nocy policjanci z Serocka otrzymali zgłoszenie o osobie znajdującej się w akwenie Jeziora Zegrzyńskiego w Jachrance. Funkcjonariusze pojawili się w rejonie, gdzie miało mieć miejsce zdarzenie już po kilku minutach. Tam czekał na nich zgłaszający, który wskazał na kolegę znajdującego się w wodzie. Mężczyzna resztkami sił próbował utrzymać się na wodzie. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania i wyciągnęli tonącego na brzeg. Następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był przytomny, ale wyziębiony i nie było z nim kontaktu słownego.

Jak oświadczył policjantom zgłaszający mężczyzna, szedł z kolegą wzdłuż jeziora, kiedy ten niespodziewanie wpadł do wody. Mężczyzna na początku próbował sam wyciągnąć kolegę z wody. Kiedy jednak ten coraz bardziej oddalał się od brzegu, zatelefonował po pomoc na numer alarmowy 112.  

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 23-letni obywatel Ukrainy został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Policyjna załoga, która uratowała życie mężczyzny to mł. asp. Adam Baka i st. sierż. Jarosław Gos. Pierwszy z funkcjonariuszy  służy w Policji od 17 lat,  drugi natomiast 6 lat temu wstąpił w szeregi formacji. Obaj zachowali się profesjonalnie, a ich postawa zasługuje na uznanie.

ea/ek

Powrót na górę strony