Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze świąteczną wizytą u dzieci

Data publikacji 22.12.2017

Przedstawiciele opolskiej komendy z Komendantami na czele wraz z przedstawicielami Okręgowego Klubu Audi złożyli przedświąteczną wizytę we Wrzelowcu. Mundurowi zawieźli prezenty maluszkom, których mama nagle zmarła na początku roku osieracając trójkę malutkich dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Spotkaniu z dziećmi i ich dzielnym tatą przy tradycyjnym, świątecznym opłatku towarzyszyło wiele serdeczności i wzruszeń.

Policjanci opolskiej jednostki, którzy w ramach swej codziennej służby dowiadują się o wielu trudnych sytuacjach życiowych, wyszli z inicjatywą pomocy  Panu Markowi oraz trójce jego malutkich dzieci. Korzystając z okazji zbliżających się świąt przedstawiciele opolskiej komendy postanowili odwiedzić rodzinę, by zapewnić o swojej pamięci i przekazać zebrane od wszystkich policjantów i pracowników cywilnych prezenty. Inicjatywę gorąco wsparł Okręgowy Klub Audi.

Trójka maluszków od progu powitała policjantów dziwiąc się nieco, że mikołaje mogą być ubrane w niebieskie mundury. Spotkanie rozpoczął komendant opolskich policjantów dzieląc się z maluszkami i ich tatą tradycyjnym opłatkiem. Insp. Krzysztof Oszust tradycyjnie życzył całej rodzinie zdrowych i pogodnych świąt wyrażając jednocześnie uznanie za trud wkładany samotnie przez Pana Marka w wychowanie trójki pociech. Maluszki odwiedził jeszcze jeden Mikołaj. Przebrany w tradycyjny, czerwony strój przedstawiciel Okręgowego Klubu Audi ściskał rączki zachwyconym dzieciaczkom. Radości było co niemiara gdy 2,5  letni Oskar oraz 4–letni Bartek rozpakowali przywiezione przez policjantów i partnerów świątecznej akcji prezenty. 1,5 roczna Patrycja, zdystansowana trzymała się ramion swojego taty, ale i ona nieśmiało przytuliła przywiezioną maskotkę. Na zakończenie spotkania przyjezdni jeszcze raz zapewniając rodzinę o pamięci i trosce, życzyli zdrowych, pogodnych i bezpiecznych świąt.

E.Ż.

Powrót na górę strony