Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skrzypce warte 12 tys. złotych trafiły do właściciela

Data publikacji 22.12.2017

Dzięki szybkiej reakcji policjantów Komisariatu Kolejowego Policji zostały odzyskane wartościowe skrzypce, które w trakcie kontroli biletu pozostawił w pociągu 17-letni właściciel instrumentu. Okazało się, że zguba została odnaleziona przez obsługę pociągu i po interwencji funkcjonariuszy trafiła w ręce właściciela, który dzięki temu może kontynuować swoją karierę muzyczną.

Dzięki wykazanej inicjatywie i zaangażowaniu, policjanci z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie odzyskali skrzypce warte około 12 tys. złotych. W trakcie podróży pociągiem, na wysokości Dworca PKP Warszawa Zachodnia do pewnego młodego człowieka podeszli kontrolerzy biletów. Ten był tak zafrasowany kontrolą, że w jej trakcie opuścił stojący na peronie pociąg wraz z kontrolującymi go mężczyznami. Niestety, kiedy pociąg ruszył, zaaferowany sytuacją młodzieniec zorientował się, że w pociągu zostawił futerał, a w nim skrzypce.

17-letni muzyk początkowo na własną rękę próbował odzyskać zgubę, jednak kiedy nie przyniosło to żadnego efektu postanowił zgłosić się o pomoc do Policji. Dyżurny KKP w niezwłocznie podjął czynności, które zmierzały do odzyskania wartościowego instrumentu. Po raz kolejny pomocny okazał się monitoring, który w zestawieniu z doświadczeniem funkcjonariuszy pozwolił na dokładne określenie pociągu, którym podróżował chłopak, a następnie ustalenie obsługi tego pociągu. Dzięki szybkiej reakcji na zaistniałe zdarzenie okazało się, że zguba została odnaleziona i trafiła w ręce właściciela, który dzięki temu może kontynuować swoją karierę muzyczną.

Podziękowania, jakie zostały skierowane na ręce Komendanta Kolejowego Policji w Warszawie, są dowodem na to, że Policjanci jednostki nie bagatelizują żadnego zgłoszenia, a wręcz przeciwnie, w każdej sytuacji zrobią wszystko, co w ich mocy, by udzielić pomocy.

ea/a.w.

Powrót na górę strony