Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa podczas libacji alkoholowej

Data publikacji 27.12.2017

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 35-letni mieszkaniec gminy Ostrów Mazowiecka w związku ze zdarzeniem do którego doszło pierwszego dnia świąt w jego domu. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 24-latka, z którym pił alkohol. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pierwszego dnia świąt zaraz po północy policjanci interweniowali w domu 35-letniego mieszkańca gminy Ostrów Mazowiecka. Policjanci będący na miejscu ustalili, że podczas spotkania trzech mężczyzn w wieku 35, 32 i 24 lat, którzy wspólnie pili alkohol prawdopodobnie doszło do awantury. W pewnym momencie jeden z uczestników libacji wziął ostre narzędzie i zaatakował nim najmłodszego z biesiadników. W wyniku tego 24-latek z raną kłutą klatki piersiowej został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali dwóch pozostałych mężczyzn. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości wykazały, że wszyscy mężczyźni byli „mocno” nietrzeźwi. U 35 i 32-latka badanie wykazało blisko po 3 promile, a u poszkodowanego niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj 35-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego, do którego przychylił się Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: st. sierż. Marzena Laczkowska/AC

Powrót na górę strony