Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów: "Gimbus Patrol" rusza do akcji

"Gimbus patrol" - tak będą się nazywały nowe działania prewencyjne lubuskiej policji, które ruszają od poniedziałku.

 Celem działań lubuskich policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu w okolicach szkół i w samych szkołach. Z analizy drobnych napadów i kradzieży przeprowadzonej przez Komendanta Lubuskiej KWP wynika, że ofiarami 1/3 z nich są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów właśnie w czasie zajęć szkolnych lub niedługo po ich zakończeniu. Często sprawcami takich zdarzeń są rówieśnicy lub starsi koledzy uczniów a łupem złodziei najczęściej padają telefony komórkowe.

Zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach "Gimbus patrol" będzie tylko i wyłącznie patrolowanie okolic szkół w czasie zajęć szkolnych i powrotów dzieci do domów. Policjanci będą też obecni w szkołach , gdzie mają wyjaśniać co zrobić aby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji oraz jak się zachować kiedy już dojdzie do napadu czy kradzieży.

Patrole te będą składały się z policjanta i policjantki a poruszały się będą w radiowozie specjalnie oznakowanym symbolem " Gimbus Patrol".

Nie bez przyczyny w nazwie pojawiło się słowo "Gimbus". Policjanci z tego patrolu będą bowiem ściśle współpracowali z funkcjonariuszami ruchu drogowego, którzy prowadzą kontrole gimbusów pod kątem ich sprawności technicznej i przygotowania tych pojazdów do warunków jesienno - zimowych.

Pierwsze " Gimbusowe Patrole" pojawią się w poniedziałek. O godzinie 10 rozpocznie się odprawa policjantów uczestniczących w tych działaniach a potem pojadą oni do wyznaczonych miejsc pełnienia służby. Na początek będą to 2 patrole w największych miastach naszego regionu czyli Zielonej Górze i Gorzowie oraz w przyległych do nich miejscowościach.

Powrót na górę strony
Polska Policja