Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku – podejrzany już usłyszał zarzuty

Data publikacji 28.12.2017

Bolesławieccy policjanci ustalili mężczyznę, który w Wigilię potrącił samochodem kobietę. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa 79-latce na przejściu dla pieszych. Sprawca wypadku nie udzielił pomocy pokrzywdzonej i odjechał z miejsca zdarzenia. Ranna kobieta została zabrana do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut, o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do wypadku doszło w niedzielę 24 grudnia br. na terenie Bolesławca. Kierowca jadący jedną z ulic miasta nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych w wyniku czego potrącił 79-latkę. Sprawca wypadku nie udzielił pomocy potrąconej kobiecie i odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowana zabrana została do szpitala.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na podstawie zebranych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Ustalili, że kierowcą był mieszkaniec Bolesławca. Jeszcze w święta 74-letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do winy. Mężczyźnie może grozić teraz kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony