Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Nowe radiowozy na drogach powiatu

Data publikacji 29.12.2017

Giżyccy policjanci otrzymali sześć nowych oznakowanych radiowozów. Samochody trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku dzięki finansowemu wsparciu wszystkich samorządów powiatu i innych współpracujących z nią partnerów oraz budżetu Policji.

Dziś o godzinie 10:30 (29.12.17 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, odbyło się uroczyste przekazanie policjantom, sześciu nowych oznakowanych radiowozów. Wzięli w nim udział pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego Ewa Kunda, Wacław Strażewicz - Starosta Powiatu Giżyckiego, Arkadiusz Połjański  - Sekretarz Miasta Giżycko, Józef Karpinski - Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Marek Jasudowicz - Wójt Gminy Giżycko, Alina Romanowicz - Sekretarz Gminy Wydminy, Bartłomiej Kłoczko - Wójt Gminy Kruklanki, insp. Tomasz Klimek  Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Przemysław Rawa  Komendant Powiatowy Policji w Giżycku, kom. Sławomir Ozygała Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku,  ks. Konrad Sęk - Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Giżycku,

Przekazane do użytku i poświęcone radiowozy zostały zakupione w ramach programu „50x50”. Oznacza to, że w połowa kwoty została wyłożona przez lokalny samorząd, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.

I tak 230 tysięcy pochodzi z programu modernizacji policji przekazanych przez Komendę Główną Policji, a 258 tysięcy z wkładu samorządów lokalnych i wkładu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Dotację na zakup przekazał m.in. Burmistrz Giżycka, Burmistrz Rynu, Wójtowie Wydmin, Kruklanek, Miłek, Giżycka oraz Starosta powiatu giżyckiego.

Pojazdy które pojawią się w Komedzie Powiatowej Policji w Giżycku to: dwa ople mokka, dwa hyundaie i20, kia ceed oraz volkswagen T6. Z pewnością zakup radiowozów to działanie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu giżyckiego.

Bg/kw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony