Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łowcy cieni zatrzymali skazanego za udział w grupie żoliborskiej

Data publikacji 02.01.2018

6 lat pozbawienia wolności ma do odbycia Michał S., którego zatrzymali policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni. 38-latek poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wcześniej został skazany m.in. za udział w grupie „żoliborskiej”, uprowadzenie oraz nielegalne posiadanie broni.

Zatrzymany działał w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. żoliborskiej. Członkowie grupy dokonywali przestępstw na terenie Polski. Głównie zajmowali się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających, substancji psychotropowych, rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi, a nawet uprowadzeniami dla okupu.

38-latek był poszukiwany od września br. na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Michał S. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na sześć lat więzienia m.in. za udział w grupie przestępczej, usiłowanie uprowadzenia osoby dla okupu i handel narkotykami, a także za nielegalne posiadanie dwóch sztuk broni maszynowej typu „Skorpion”.

Łowcy cieni namierzyli ściganego na korytarzu jednego z warszawskich szpitali, tam też Michał S. został zatrzymany. Błyskawiczne działania funkcjonariuszy całkowicie zaskoczyły mężczyznę, który nie miał szans na jakąkolwiek reakcję. Następnie policjanci przewieźli go do jednego z zakładów karnych, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

(CBŚP/ mw)

Powrót na górę strony