Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje w potrzasku

Data publikacji 16.02.2008

Dzisiaj w nocy w ręce wolskich mundurowych wpadł 27-letni Sebastian S. i 18-letni Dawid D. Mężczyźni włamali się do zaparkowanego przy ulicy poloneza i skradli z niego komplet kluczy nasadowych. Następnie wykorzystując zrabowane klucze próbowali dostać się do innych zaparkowanych na chodniku pojazdów. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Złodziejom za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się kilka minut po 1:00 w nocy. Pracownik miejskiego monitoringu zauważył przy skrzyżowaniu Al. Solidarności z Żelazną dwóch mężczyzn. Nagle jeden z nich zniknął, a już po chwili wyszedł z zaparkowanego przy ulicy samochodu, trzymając w dłoni mały przedmiot. Jak się później okazało, był to komplet kluczy nasadowych skradziony właśnie z poloneza.

Mężczyźni na tym nie poprzestali. Idąc Alejami w kierunku centrum zaglądali do zaparkowanych na chodniku samochodów. W pewnym momencie jeden z nich stanął na czatach, natomiast drugi próbował dostać się do środka wybranych samochodów.

Informacja o złodziejach natychmiast została przekazana oficerowi dyżurnemu na Woli. Kilka minut później na miejscu była już policyjna załoga. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali włamać się przy pomocy śrubokręta do kolejnego poloneza. Przy 18-letnim Dawidzie D. policjanci znaleźli skradziony komplet kluczy nasadowych, radioodbiornik samochodowy oraz komplet kluczy samochodowych. Wszystkie znalezione rzeczy zabezpieczono, natomiast zatrzymanych mężczyzn przewieziono do policyjnego aresztu. Teraz 27-letniemu Sebastianowi S. i 18-letniemu Dawidowi D. grozi nawet do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony