Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 02.01.2018

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego reagują na apele Policji i informują o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone związku z niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz.

Wczoraj późnym wieczorem dzięki przekazanej informacji funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej na terenie gminy Kłodzko pomogli mężczyźnie, który leżał na ziemi. Funkcjonariusze odnaleźli 43-latka, który śpiąc na śniegu  narażony był na działanie niskich temperatur. Mężczyzna był kompletnie pijany i nie mógł wstać. Dłuższe przebywanie w takim stanie mogłoby spowodować skrajne wyziębienie organizmu, a nawet doprowadzić do jego zgonu.

Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do jednostki Policji, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Bezdomny po wytrzeźwieniu będzie mógł skorzystać z pobytu w przytulisku, gdzie nie będzie narażony na podobne sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób bezdomnych. Jeśli widzimy leżącego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy niezwłocznie na Policję lub Straż Miejską.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony