Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści kredytowi zatrzymani

Data publikacji 16.02.2008

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę i dwie kobiety, którzy podejrzani są o wyłudzenia kredytów bankowych w kwocie nie mniejszej niż 50.000 zł. Sprawcy przy zawieraniu transakcji bankowych posługiwali się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Zatrzymanym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2008 funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Referatu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, w wyniku realizacji sprawy zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenia kredytów bankowych. Sprawcy zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania, a okazali się nimi 39-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 25 i 58 lat. Zatrzymane osoby są mieszkańcami powiatu złotoryjskiego.

Jak ustalili policjanci trzy osobowy zespół w okresie od marca do maja 2007 r. w Złotoryi dokonał kilku wyłudzeń kredytów bankowych w kwocie nie mniejszej niż 50.000 zł. Sprawcy przy zawieraniu transakcji bankowych posługiwali się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanych osób funkcjonariusze odzyskali mienie w kwocie 4.000 zł. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli u jednej z kobiet komputer, na którym ujawnili nielegalne oprogramowanie.

Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu. Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Powrót na górę strony