Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo mu nie wyszło

Data publikacji 16.02.2008

26-letni Patryk P. został zatrzymany przez stołecznych policjantów, gdy próbował wyłudzić 20.000 złotych kredytu na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna złożył takie dokumenty także w innych stołecznych bankach. Teraz za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Gdy tylko policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze wydziału wywiadowczo-patrolowego dowiedzieli się, że w jednym z banków na Śródmieściu klient złożył wniosek kredytowy i dołączył sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, natychmiast postanowili to sprawdzić. Wiedzieli, że mężczyzna ma zgłosić się do placówki bankowej, aby podpisać umowę i odebrać pieniądze. Przygotowano więc zasadzkę, w którą wpadł 26-letni Patryk P.

Z zebranych dotychczas materiałów wynika, że mężczyzna złożył podobne wnioski również w innych bankach. Policjanci sprawdzą teraz, czy 26-latek nie próbował w ten sposób wyłudzić pieniędzy także tam. Za oszustwo, którego się dopuścił grozi mu nawet do 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony