Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na przepustce kradł samochody

Data publikacji 16.02.2008

Policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu będzińskiego, którzy próbowali ukraść peugeota 206 wartego ponad 30.000 złotych. Jeden z zatrzymanych przestępców zaledwie kilka godzin wcześniej wyszedł z zakładu karnego na kilkudniową przepustkę.

Wczoraj na parkingu przy ulicy Beskidzkiej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 31 lat gdy próbowali odjechać skradzionym peugeotem. Przestępcy najpierw wyrwali wkładkę zamka w drzwiach od pasażera, następnie obaj udali się do volkswagena golfa, którym przyjechali i dorobili kluczyk. Za pomocą kluczyka jeden z podejrzanych uruchomił peugeota, próbując odjechać z parkingu. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Obaj złodzieje zostali zatrzymani.

W volkswagenie należącym do jednego z nich funkcjonariusze znaleźli szlifierkę, pilniki, młotek i inne narzędzia służące do pokonywania samochodowych zabezpieczeń. Starszy z zatrzymanych w 2007 roku opuścił zakład karny, w którym odbył kilkuletni wyrok pozbawienia wolności za kradzieże aut. To on również przyjechał do Jastrzębia Zdroju po swojego młodszego wspólnika, który otrzymał kilkudniową przepustkę z zakładu karnego.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi kradzieżami aut. Dzisiaj o losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony