Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: „Polska Moja Ojczyzna”. Trasa koncertowa Chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego

Data publikacji 08.01.2018

"Polska Moja Ojczyzna" - pod takim hasłem Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego ruszył w trasę koncertową po całym województwie. Funkcjonariusze wykonali łącznie 6 koncertów. Występ Galowy odbył się w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Patronat honorowy nad tym edukacyjno - patriotycznym przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko - Mazurski- Artur Chojecki.

Występ inauguracyjny trasy koncertowej pod tytułem „Polska Moja Ojczyzna” odbył się w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Następnie Chór Policji Garnizonu Warmińsko Mazurskiego wystąpił w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, na sali koncertowej Szkoły Podstawowej w Olsztynku, w Domach Kultury w Mrągowie i Miłakowie. Policjanci zaprezentowali swój repertuar pieśni patriotycznych i religijnych podczas uroczystej mszy świętej w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galowy koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego odbył się 30 listopada 2017 roku na Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego Zamku.

Wśród honorowych gości znalazł się m.in. insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Bogusława Orzechowska Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Występ zakończył się owacjami na stojąco, a przedstawicielka Senatu RP podziękowała wszystkim uczestnikom chóru, wręczając w geście uznania każdemu z chórzystów kwiaty.

Trasa koncertowa "Polska Moja Ojczyzna" zakończyła się, jednak policjanci nie kończą pracy nad swoim repertuarem i umiejętnościami. Funkcjonariusze przygotowują się do kolejnej trasy koncertowej. Tym razem w repertuarze pojawią się kolędy. Najbliższy koncert odbędzie się 7 stycznia o godz. 14:00 w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Serdecznie zapraszamy!

(AB/TM)

Powrót na górę strony