Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy nie trafiły na rynek

Data publikacji 17.02.2008

Policjanci z Pragi Północ ustalili czterech sprawców nielegalnego interesu prowadzonego w jednym z magazynów na terenie Targówka Fabrycznego. Szef biznesu Tomasz D. i jego trzej wspólnicy Maciej S., Kamil S. i Igor S. wpadli podczas pakowania 6.500 paczek papierosów bez akcyzy. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa i poddali się dobrowolnie karze grzywny.

Dzięki pracy operacyjnej stołecznych policjantów udaremniono wprowadzenie na rynek 6.500 paczek papierosów bez wymaganej akcyzy. W jednym z wynajętych przez Tomasza D. magazynów na terenie Targówka Fabrycznego przechowywano i przygotowywano do dalszej sprzedaży nielegalny towar. Szef i jego trzej wspólnicy wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli magazynu. Kryminalni zabezpieczyli także ponad 43.000 złotych na poczet przyszłych kar.

Tomasz D., Maciej S., Kamil S. i Igor S. usłyszeli zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych, które zostały sprowadzone do Polski bez przedstawienia ich celnikom. Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Zabezpieczone pieniądze podczas przeszukania magazynu, przeznaczono na karę grzywny.
Powrót na górę strony