Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze odzyskane, sprawca zatrzymany

Data publikacji 17.02.2008

Policjanci z Żoliborza zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który wspólnie z kolegą ukradł 1.000 złotych z kasy fiskalnej sklepu spożywczego. Pieniądze odzyskał kierowca ambulansu, który właśnie wszedł do sklepu, aby zrobić drobne zakupy.

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Jak ustalili policjanci, około 14.00 do sklepu spożywczego przy ul. Elbląskiej weszło 2 młodych ludzi. Zrobili zakupy i podeszli do kasy. Gdy kasjerka otworzyła kasę fiskalną, aby przyjąć należność, mężczyźni wykorzystali sytuację i zabrali 1.000 złotych z kasetki, a następnie bardzo szybko opuścili sklep. Kobieta natychmiast wybiegła za nimi, krzycząc „złodzieje”. Na pomoc ruszył jej kierowca ambulansu, który właśnie wchodził do sklepu. O kradzieży powiadomiono też Policję.

Po kilku minutach na miejscu była już policyjna załoga z Żoliborza. Od kierowcy karetki funkcjonariusze dowiedzieli się, że sprawcy uciekli w kierunku ulicy Powązkowskiej. Mężczyźnie udało się jednak odzyskać zrabowane pieniądze. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kilkaset metrów dalej zatrzymali 17-letniego Marcina S. Młody człowiek bez trudu został rozpoznany przez kasjerkę i kierowcę ambulansu. Teraz za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie jego wspólnika jest kwestią czasu.
Powrót na górę strony