Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Dzielnicowi uratowali przed wychłodzeniem mężczyznę śpiącego w opuszczonym budynku

Data publikacji 11.01.2018

Dzielnicowi podczas służby znaleźli w opuszczonym budynku śpiącego na ziemi mężczyznę. 40-latek przebywał w fatalnych warunkach, był przemarznięty, pod wpływem alkoholu i nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Z uwagi na zagrożenie jego życia i zdrowia policjanci przewieźli go na badania lekarskie, a potem do komendy.

Dzielnicowi z Prostek podczas codziennych służb sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni i osoby narażone na wychłodzenie. Podczas kontroli takiego miejsca w opuszczonym budynku policjanci znaleźli śpiącego na ziemi mężczyznę. Miał mokre ubranie, był zmarznięty i trudno było nawiązać z nim kontakt. Warunki, w jakich przebywał mężczyzna, zagrażały jego życiu i zdrowiu. Okazało się, że jest on w stanie upojenia alkoholowego i nie może poruszać się o własnych siłach. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli 40-latka do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie.

Ludzkie życie i zdrowie jest zawsze priorytetem jeśli chodzi o działania policjantów. W zimie policjanci szczególnie zwracają uwagę na osoby, które mogą cierpieć z powodu niskich temperatur. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające w trudnych warunkach. Jeśli widzimy taką osobę, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Każde tego typu zgłoszenie będzie sprawdzane.

ak/in

  • Dzielnicowi z Ełku
    Dzielnicowi z Ełku
  • Dzielnicowi Ełk
    Dzielnicowi Ełk
Powrót na górę strony