Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł 80-letniej kobiecie

Data publikacji 11.01.2018

Niskie temperatury, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Dzięki zgłoszeniu mieszkańca naszego powiatu, policjant z posterunku w Wiśniowej pomógł 80-letniej kobiecie wrócić do domu.

W ostatnim czasie policjanci kilka razy interweniowali wobec osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, a także nietrzeźwych, które ze względu na niskie temperatury, narażone były na wychłodzenie. Na podstawie zgłoszeń mieszkańców, funkcjonariusze odwiedzali pustostany i docierali do osób potrzebujących pomocy. Podczas interwencji sprawdzali, w jakim stanie i w jakich warunkach znajdują się osoby oraz czy wymagają pomocy. 

Policjanci natychmiast sprawdzają każde zgłoszenie związane z możliwym zagrożeniem życia bądź zdrowia ludzkiego. Taką informację otrzymał ostatnio policjant z Posterunku Policji w Wiśniowej.

Mieszkaniec naszego powiatu poinformował, że przejeżdżając przez Wiśniową zauważył starszą osobę, bez kurtki i czapki, która chodziła po jezdni i sprawiała wrażenie, że straciła orientację. Policjant szybko udał się we wskazane miejsce i tam spotkał starszą kobietę. Na zewnątrz panowała minusowa temperatura i padał śnieg. Kobieta nie była w stanie podać swoich danych, ani adresu zamieszkania. Policjant po przewiezieniu jej do posterunku, zaczął ustalać dane i adres kobiety. Okazało się, że jest to 80-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego.  

Funkcjonariusz skontaktował się z rodziną kobiety, która przyjechała ją odebrać. Wyjaśnili, że właśnie chcieli jechać na komendę, by zgłosić jej zaginięcie. 

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec osób, które zwłaszcza zimą mogą potrzebować naszej pomocy. 

Powrót na górę strony