Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Omal nie doprowadziła do tragedii, powodując pożar w wielorodzinnym budynku

Data publikacji 12.01.2018

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o to, że swoim zachowaniem stworzyła realne zagrożenie dla mieszkańców wielorodzinnego budynku. Jak ustalili funkcjonariusze, 67-latka podpaliła wyposażenie swojego mieszkania. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 6 osób, które na czas prowadzenia działań opuściły swoje lokale. Przestępstwo sprowadzenia zagrożenia w postaci pożaru domu wielorodzinnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Policjanci z Komisariatu II w Jeleniej Górze zatrzymali 67-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego, która podejrzewana jest o

10 stycznia br. około godziny 21.30 funkcjonariusze zostali powiadomieni przez strażaków, że z jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego wydobywa się dym. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że 67-letnia kobieta podpaliła wyposażenie swojego mieszkania. Strażacy w porę ugasili ogień i przewietrzyli zadymione pomieszczenia. W wyniku zdarzenia swoje mieszkania opuściło 6 lokatorów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było również potrzeby korzystania z pomocy medycznej. Po zakończonej akcji wszyscy powrócili do swoich mieszkań.

Kobieta była nietrzeźwa. Została zatrzymana w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przestępstwo, o które podejrzewana jest zatrzymana - stworzenie realnego zagrożenia powstania pożaru wielorodzinnego budynku - zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja