Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili po raz kolejny

Data publikacji 18.02.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy pobili 18-latka i zabrali mu telefon komórkowy oraz 10 zł. Nie cieszyli się długo ani łupem, ani wolnością. Teraz może im grozić nawet nawet do 12 lat więzienia.

Kieleccy funkcjonariusze ujęli mężczyzn chwilę po rozboju. Pokrzywdzony wyszedł do sklepu po papierosy. Miał przy sobie 10 zł i telefon komórkowy. Zakupów nie zrobił bowiem na jego drodze stanęło trzech, znanych mu chłopaków. Niestety nie byli to jego dobrzy znajomi, lecz oprawcy. Nie raz był przez nich szykanowany i bity. Nikomu o tym nie mówił ze strachu przed ich zemstą. Tym razem chcieli pieniądze na trzy piwa. Chłopak oświadczył, że nic im nie da, bo nie ma. Nie uwierzyli mu. Dwóch napastników go przytrzymało, a trzeci przeszukał ubranie. Nietrzeźwy, ponad 2 promile w organizmie, 22-letni przestępca znalazł jednak telefon komórkowy i pieniądze. Oprawcy zaczęli bić chłopaka po głowie, wyzywać i grozić. Na szczęście całą sytuacją zainteresowała się kobieta, która przechodziła obok grupy. Zwróciła uwagę bandytom, aby dali chłopakowi spokój. Pobity nastolatek odzyskał telefon, jednak sprawcy wzięli pieniądze i uciekli.

Po wytrzeźwieniu 19 i 22 – latek będą tłumaczyć się prokuratorowi, 16-latek stanie przed sądem rodzinnym. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony