Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel odpowiada za swojego psa

Data publikacji 14.01.2018

9 - letni chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do specjalistycznego szpitala, po tym jak został dotkliwie pogryziony przez błąkającego się psa. Policjanci ustalili właściciela zwierzęcia.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 13 stycznia br. we wsi w gminie Paradyż w powiecie opoczyńskim. Ze wstępnych informacji zebranych przez policjantów, wynika, że przed południem, 9-letni chłopiec bawił się na terenie swojej posesji, na którą wbiegł obcy pies i dotkliwie pogryzł dziecko.

Na szczęście w pobliżu znajdował się dziadek chłopca, który ruszył mu z pomocą. 9-latek lotniczym pogotowiem ratunkowym został przetransportowany do łódzkiego szpitala ,a stamtąd do specjalistycznej kliniki transplantologicznej.

Policjanci ustalili, że był to pies w typie owczarka niemieckiego.11 stycznia uciekł właścicielom z posesji oddalonej od miejsca pogryzienia o około 20 km. Zwierzę po zdarzeniu zostało zabrane na obserwację weterynaryjną. Pies ma aktualną książeczkę szczepień.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Tylko takie postępowanie pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń i odpowiedzialności prawnej.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony