Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów

Policjanci zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina, podejrzanego o fałszywe zgłoszenie o alarmie bombowym. Sprawca powiadomił o planowanym zdetonowaniu ładunku wybuchowego w wałbrzyskiej galerii handlowej oraz o rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania „bombiarza”. Za popełniony czy grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą fałszywych alarmów bombowych pracowali wyselekcjonowani policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W wyniku podjętych działań operacyjnych policjanci zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina.

Mężczyzna odpowie za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej policjantów o planowanym 18 października ubiegłego roku zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym oraz o podłożeniu innego ładunku wybuchowego i rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej tydzień później.

Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 29-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów

Opis filmu: Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.42 MB)

Powrót na górę strony