Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najbezpieczniejszy Finał WOŚP od lat. Podsumowanie zabezpieczenia 26. Finału WOŚP

Data publikacji 15.01.2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był najbezpieczniejszym od lat. W całym kraju doszło tylko do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policja odnotowała jedynie 18 zdarzeń zaistniałych podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP. Kontrolowali oni również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione.

Na terenie całego kraju w związku ze zdarzeniami zaistniałymi podczas zbiórki pieniędzy oraz imprez towarzyszących WOŚP odnotowano jedynie 18 zdarzeń. W późnych godzinach nocnych zgłoszono jeszcze tylko dodatkow 3 drobne incydenty. Dla porównania, podczas 25 Finału WOŚP odnotowano 31 zdarzeń, 24 Finału odnotowano 35 zdarzeń, 23 Finału odnotowano 28 zdarzeń, 22 Finału odnotowano 52 zdarzenia, 21 Finału odnotowano 39 zdarzeń.

Policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo. Mundurowi informowali zwłaszcza osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP. Przy okazji policjanci informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. wnuczka, krewnego, policjanta itp.

Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można powiedzieć, że kwesta na terenie całego kraju, w tym roku tak jak i w latach ubiegłych, przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

Podziękowania za bezpieczny Finał należą się policjantom, którzy  zapewniali skutecznie bezpieczeństwo, dla wolontariuszy i innych osób, które stosowały się do naszych rad, jak unikać zagrożeń.

 

 

(KGP / ig)

Powrót na górę strony