Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 2 promilami na poranne zakupy

Data publikacji 18.02.2008

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu. 48-letni Andrzej C. wpadł na gorącym uczynku, gdy za ladą sklepową pakował kradziony towar.

Wszystko zaczęło się około godziny piątej rano. Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii patrolowali teren miasta. Gdy przejeżdżali ul. Pijarską zauważyli wybitą szybę w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego.

Funkcjonariusze natychmiast podjechali pod sklep. Kiedy podeszli do uszkodzonych drzwi usłyszeli dźwięki dochodzące z wewnątrz sklepu. Po wejściu do środka, za ladą zobaczyli Andrzeja C., który pakował do torby papierosy. Mężczyzna tak był zajęty chowaniem łupu, że nawet nie zauważył policjantów. Nic dziwnego, bardzo się spieszył, żeby nie wpaść „na gorącym uczynku”.

Wejście funkcjonariuszy przerwało Andrzejowi C. poranne „zakupy”. Jak ustalili policjanci, mężczyzna próbował skraść paczki z papierosami o wartości ponad stu złotych i zabrać kilkadziesiąt złotych pozostawione w kasie.

Złodziej został zatrzymany i trafił do komisariatu, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał prawie 2 promile. Dziś zajmą się nim policjanci z dochodzeniówki.

Powrót na górę strony