Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka 13-letniego recydywisty

Data publikacji 18.02.2008

Policjanci z komendy powiatowej w Lubaczowie zatrzymali 13-letniego sprawcę kradzieży. Chłopak kradł torebki z pieniędzmi i inne wartościowe przedmioty. Wykorzystywał fakt pozostawienia niezamkniętych na klucz drzwi wejściowych do mieszkań w blokach. To nie pierwszy jego konflikt z prawem.

Wczoraj, w godzinach południowych policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Lubaczowie uzyskali informację o kradzieżach różnych wartościowych przedmiotów z mieszkań na jednym z osiedli. Podjęte natychmiast czynności operacyjne zakończyły się po kilkunastu minutach zatrzymaniem nietrzeźwego 13-latka. Chłopak miał 1,84 promila alkoholu w organizmie.

13-latek był widziany, jak wychodził z bloku z damskimi torebkami i jak po jakimś czasie do niego wrócił. Przeszukując klatkę schodową w wózku dziecięcym policjanci znaleźli skradzione torebki. Niestety nie było w nich pieniędzy. Skradzione pieniądze policjanci znaleźli przy zatrzymanym 13-latku. Podczas wyjaśnień młody sprawca przyznał się do kilkunastu kradzieży. Wykorzystywał on niezamknięte na klucz drzwi mieszkań, wchodził do przedpokoju i w wielu przypadkach, nawet pod obecność domowników, kradł wartościowe rzeczy.

Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Lubaczowie zwracają się z prośbą do innych osób pokrzywdzonych w podobny sposób, o zgłaszanie się do KPP.
Powrót na górę strony