Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płacili fałszywymi banknotami

Data publikacji 18.02.2008

Wołowscy policjanci zatrzymali 17 i 39-latka podejrzanych o wprowadzenie do obiegu sfałszowanych banknotów o nominale 50 złotych. Funkcjonariusze ustalają teraz jak mężczyźni weszli w posiadanie fałszywych banknotów.

Niemal jednocześnie oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Wołowie odebrał zgłoszenie o dwóch przypadkach płacenia fałszywymi pieniędzmi od zaniepokojonych właścicieli baru i sklepu spożywczego.

Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze. W barze policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Brzegu Dolnego, który usiłował zapłacić 50 złotowym banknotem. Natomiast w sklepie funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca Brzegu Dolnego, który usiłował zapłacić za alkohol i papierosy także 50 złotowym banknotem. Jak się okazało w jednym i w drugim przypadku banknoty posiadały nie tylko ten sam nominał, ale również takie same numery. Ponadto policjanci ustalili, że jeszcze w dwóch innych miejscach posłużono się podrobionymi banknotami.

Policjanci z Wołowa wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają jak 17 i 39 – latek weszli w posiadanie fałszywych banknotów.
Powrót na górę strony