Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez policjantów za znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 16.01.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego z oławskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy publicznie wulgarnymi słowami oraz obraźliwymi gestami znieważyli obywatela Egiptu, przebywającego w Polsce i prowadzącego w naszym kraju od kilku lat własną działalność gospodarczą.

Do zdarzenia doszło na przełomie grudnia 2017 roku i stycznia 2018 roku na terenie Oławy. Jak wynika z przyjętego w dniu 15 stycznia br. zawiadomienia i dalszych ustaleń poczynionych przez policjantów zajmujących się tą sprawą, dwaj mężczyźni kilkukrotnie m.in. wulgarnymi słowami i obraźliwymi gestami, publicznie znieważali obywatela Egiptu.

W wyniku podjętych działań, oławscy policjanci ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o te czyny. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Oławy, w wieku 25 i 30 lat. Jak wynika z zebranego materiału, zachowania zatrzymanych spowodowane były nienawiścią w związku z przynależnością rasową oraz wyznaniową.

Obaj zatrzymani, którzy trafili do policyjnego aresztu, usłyszeli już zarzuty znieważenia na tle narodowościowym. Za tego typu przestępstwo, w świetle kodeksu karnego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony