Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najbezpieczniejsza zbiórka w kraju

To była najbezpieczniejsza kwesta uliczna w kraju. Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku nie tylko instruowali wolontariuszy WOŚP, jak bezpiecznie zachować się podczas zbiórki ulicznej. W dużej części ich rówieśnicy, w ubraniach cywilnych, wyszli razem z nimi na ulice.

Wolontariusze ze Szkoły Policji w Słupsku w większości byli w takim samym bądź zbliżonym wieku jak wolontariusze WOŚP. W niedzielę, w czasie wolnym od służby, wspólnie wyszli na ulice miasta. Całą akcję poprzedziła odprawa i omówienie zadań jakie mieli do wykonania policjanci. Na ulicach zapewniali bezpieczeństwo wolontariuszom, ale też pokazywali jak wspólnie można zrobić coś dobrego.

Wielu orkiestrowych wolontariuszy, było pozytywnie zaskoczonych, że idący razem z nimi wolontariusze to policjanci. W ten sposób pokazaliśmy także, że jesteśmy blisko ludzkich spraw, zawsze gotowi pomagać i chronić. Takie wspólne akcje policyjnej młodzieży i wolontariuszy trwają już ponad 20 lat. W każdej grupie wolontariuszy, jest zawsze przynajmniej dwóch młodych, nieumundurowanych policjantów.

  • Nie tylko instruowali, ale towarzyszyli też na ulicach - młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku

Powrót na górę strony