Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują życie 17-latka

Już na początku służby pokazują, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku pospieszyli na ratunek 17-latkowi, u którego wykryto zaawansowaną białaczkę. Hasło pomagać i chronić tym razem w odsłonie honorowego krwiodawstwa.

Policjanci, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, już wielokrotnie okazywali swoje wielkie serca. Tym razem była to pomoc dla osoby niewiele młodszej od nich. Na apel odpowiedziało aż 107 donatorów. Którzy bez wahania, a często po raz pierwszy w życiu, podzielili się własną krwią. Całą akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy słupskiej Szkole Policji.

Łącznie zebrano 48,15 litra krwi. Co ważne, w tej ilości ponad 26 litrów, to krew, która może uratować życie 17-letniego Adama Bartosiaka, mieszkańca jednej z podsłupskich miejscowości, który walczy teraz z białaczką.
Policjanci oddający krew podkreślali, że jest to jedna z form służby na rzecz innych i dodawali, że to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew w tym przypadku wprost ratuje życie.

  • Rejestracja donatorów i wypełnianie ankiet zdrowotnych

  • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew dla ratowania życia Adama Bartosiaka

Powrót na górę strony