Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łowcy cieni zatrzymali Piotra K. podejrzanego o udział w gangu o charakterze zbrojnym

Policjanci CBŚP zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”. Mężczyzna był poszukiwany dwoma Listami Gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Pierwszy z nich został wydany w lutym 2016 roku. 53-latek był poszukiwany w celu tymczasowego aresztowania, a także jest podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie kolejnych przestępstw.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. „łowców cieni” wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna i z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie ustalali miejsce przebywania 53-letniego Piotra K., który był od niemal dwóch lat poszukiwany. W związku z licznymi sprawami, które toczą się w sądach mężczyźnie wystawiano wezwania, na które się nie stawiał. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał więc za nim w lutym 2016 roku List Gończy do spraw m.in. kradzieży z włamaniem, rozboju, oszustwa i paserstwa. Kolejny List Gończy został wydany w 2017 roku w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku prowadzona była wobec mężczyzny sprawa, która została zawieszona i wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie wznowiona. Czynności w tym śledztwie wykonywali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna, a dotyczyły prania pieniędzy, oszustwa i wyłudzenia podatku VAT w związku z nielegalną dystrybucją oleju smarowego produkowanego w większości z oleju napędowego.

Po dokładnie przeprowadzonej analizie, zebraniu wielu informacji łowcy cieni znaleźli mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Piotr K. nie stawiał oporu, był bardzo zaskoczony całą sytuacją, ponieważ nie spodziewał się zatrzymania.

Film Łowcy cieni zatrzymali Piotra K. podejrzanego o udział w gangu

Pobierz plik Łowcy cieni zatrzymali Piotra K. podejrzanego o udział w gangu (format mp4 - rozmiar 3.83 MB)

Powrót na górę strony