Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kieleccy policjanci w nowoczesnej siedzibie

Data publikacji 17.01.2018

Rozbudowa budynków, nowoczesne pomieszczenie dla służby dyżurnej, fabrycznie nowy sprzęt teleinformatyczny oraz wyposażenie biurowe – od dziś w takich warunkach pełnią służbę policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Po kilku latach prowadzonej inwestycji, w środowe przedpołudnie podczas uroczystego apelu Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach nadkom. Piotra Zalewskiego przekazał symbolicznie klucze do gruntownie wyremontowanej siedziby.

Blisko 2900 m2 powierzchni użytkowej na 0,30 ha, przebudowany budynek główny, wyremontowane garaże i pomieszczenia gospodarcze, rozbudowane pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz zupełnie nowe stanowisko kierowania – w taki warunkach od dziś pracują kieleccy policjanci. Inwestycja przy ulicy Wesołej 43 w Kielcach została rozpoczęta w 2013 roku w ramach Programu Modernizacji Policji. W pomieszczeniach znajdują się nowoczesne instalacje teleinformatyczne oraz zupełnie nowe wyposażenie biurowe. W takich warunkach pracuje teraz 126 policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się dzisiaj na placu kieleckiej komendy, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk powiedział, że cieszy fakt iż jednostka pozostaje w tej samej lokalizacji, ponieważ od prawie 100 lat to miejsce jest z nią kojarzone, a policjanci swoją służbą w pełni zapracowali na lepsze warunki. Zwrócił uwagę na nowy, duży punkt recepcyjny, z którego teraz będą korzystać kielczanie. Następnie przekazał symboliczne klucze szefowi kieleckich policjantów nadkom. Piotrowi Zalewskiemu. Głos zabrała również Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, która mówiła, że bezpieczeństwo jest podstawową potrzebą każdego człowieka, a policjanci w pełni ją zapewniają. Jednak nie byłoby to możliwe m.in. bez odpowiednich warunków pracy, czyli Programu Modernizacji Policji.

Po przemówieniach Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej ks. Andrzej Kaleta poświęcił odnowioną siedzibę miejscowych stróżów prawa. W uroczystości wzięli udział również Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z zastępcami. Podczas uroczystości Starosta Kielecki stwierdził, że jest to bardzo ważna i długo oczekiwana chwila, ponieważ jednostka działa na terenie największego powiatu w kraju. Natomiast Prezydent Miasta Kielce, podkreślając istotę dzisiejszego wydarzenia zaznaczył, że obraz Policji jest częścią obrazu miasta. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowni oraz byli komendanci kieleckiej policji.

Komenda zyskała jeszcze jedno ważne miejsce – nową Salę Narad imienia Nadkomisarza Policji Państwowej Wacława Gocławskiego, który w latach 1931 – 1937 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego w Kielcach. Patron Sali Narad był więźniem obozu specjalnego w Ostaszkowie, zamordowany w kwietniu 1940 roku w Twerze (d. Kalin). Pochowany na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony