Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jarocin - Zatrzymani z narkotykami dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.01.2018

Jarocińscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Miejsce, w którym dochodziło do procederu, zostało wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w kategorii „używanie środków odurzających”.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa już blisko półtora roku, przynosi widoczne efekty, a zgłaszane przez obywateli informacje potwierdzają się.

Dzięki narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, podczas weryfikacji naniesionego zagrożenia, zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Miejsce to, zostało wskazane przez obywateli na mapie zagrożeń w kategorii „używanie środków odurzających”.

Policjanci, 15 stycznia br., podczas sprawdzania wskazanego miejsca, ujawnili woreczek strunowy z suszem roślinnym. Wstępne badanie zabezpieczonego środka wykazało, że jest to marihuana. 20-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w związku z posiadaniem niedozwolonych substancji.

Dzień później, w związku z tą samą sprawą do policyjnego aresztu trafiły dwie kolejne osoby, mężczyźni w wieku 21 i 19 lat, również mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Cała trójka odpowiadać będzie za przestępstwa określone w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. 20-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, pozostali dwaj z odpłatnym ich udzielaniem.

Jarocińscy policjanci codziennie weryfikują i kontrolują miejsca zgłaszane przez mieszkańców w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Sygnały są następnie weryfikowane przez Policję a potwierdzone informacje są bezpośrednio wprowadzane na mapę.

Z  aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"  każdy może korzystać, a zgłoszenia są anonimowe. Policjanci przypominają też, że zdarzenia jednostkowe, wymagające natychmiastowej reakcji, należy zgłaszać telefonicznie pod nr telefonów 997 lub 112.

Agnieszka Zaworska/ RKG

Powrót na górę strony