Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za czynną napaść na policjantów i groźby karalne

Data publikacji 18.01.2018

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 60-letni mężczyzna podejrzany o czynną napaść na policjantów Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz o kierowanie gróźb karalnych wobec członka rodziny. Do zdarzenia z udziałem policjantów doszło 15 stycznia br. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom publicznym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 W miniony poniedziałek około godziny 14:30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi udali się do jednej z miejscowości w powiecie złotoryjskim celem zatrzymania 60-letniego mężczyzny, podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych wobec członka rodziny. Policjanci nie zastali poszukiwanego w miejscu zamieszkania, ale ustalili miejsce jego przebywania. Ukrywający się w pomieszczeniu poszukiwany 60-latek, chcąc uniknąć zatrzymania rozproszył w kierunku twarzy policjantów nieznaną substancję. Funkcjonariusze pomimo zaburzonej i ograniczonej widoczności oraz agresji ze strony 60-latka natychmiast obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Został przewieziony do policyjnego aresztu a następnie przesłuchany.

Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz kierowania gróźb karalnych wobec członka rodziny. Policjantom została udzielona specjalistyczna pomoc medyczna - ich zdrowiu i życiu nic nie zagraża. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Złotoryi przychylił się do wniosku prokuratora i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony