Drugie życie odblasku - nowe spoty mazowieckiej drogówki
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nagrali materiały i opracowali dwa spoty pn. „DRUGIE ŻYCIE ODBLASKU” i „BANK ODBLASKÓW”. Filmiki powstały w ramach idei promującej powtórne wykorzystanie elementów odblaskowych. „Banki odblasków” powstają w szkołach w ramach programu „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” na obszarze mazowieckiego garnizonu Policji.
Pomimo wielu akcji i kampanii promujących korzystanie z odblasków wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, sporadycznie widać ich na drogach. Bardzo często uczestnicy ruchu drogowego posiadają ich dużo, niestety nie korzystają z nich podczas poruszania się po drogach, tylko przechowują w szufladach traktując je jako kolejny gadżet. Po jakimś czasie część z tych elementów, np. opaski, traci swoje właściwości funkcjonalne dlatego też zanim wylądują w koszu na śmieci warto je odkurzyć i zweryfikować przydatność. Pozostałym natomiast dobrze by było dać „drugie życie”. Dlatego działanie mazowieckiej drogówki doskonale wpisuje się w rozpoczętą właśnie krajową kampanię Komendy Głównej Policji - „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.
W załączonych poniżej spotach można zobaczyć jak w szybki i nieskomplikowany sposób można wykorzystać stary element odblaskowy. Taki mały gadżet umieszczony w widocznym miejscu na odzieży wbrew pozorom odgrywa niebagatelną rolę podczas porusznia się pieszych i rowerzystów po drogach. Stwierdzenie, że ten niedoceniany mały element może uratować życie wcale nie jest przesadnym.
Noś odblaski, one ratują życie!!!
Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu/AC