Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zareagowali i uratowali życie 52-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 19.01.2018

Profesjonalizmem i fachowością wykazała się załoga złożona z dwóch posterunkowych z Komendy Rejonowej na Pradze Północ w czasie interwencji przy ulicy 11 Listopada. Dzięki dużym umiejętnościom, policjanci uratowali życie 52-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność na klatce schodowej.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 10.00 rano dwóch posterunkowych patrolujących ulice Pragi Północ zostało skierowanych pod adres przy ul. 11 Listopada, gdzie na klatce schodowej miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna.

Po sprawdzeniu jego funkcji życiowych mundurowi stwierdzili, że jest nieprzytomny i nie oddycha.

Natychmiast na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Wiedząc, że dla 52-latka liczy się każda minuta, policjanci rozpoczęli resuscytację krążeniowo - oddechową. Uciskali katkę piersiową mężczyzny przez około 10 minut, do czasu przyjazdu ratowników.

Dzięki udzielonej pomocy, akcja serca u mężczyzny została przywrócona. Jak oświadczył lekarz, st. post. Artur Surowiecki i st. post. Krzysztof Kapuśniak wykonując masaż serca u 52-latka, uratowali mu życie.

Poszkodowany został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali.

To już kolejna w ostatnim czasie interwencja, w której policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI uratowali ludzkie życie. ,,Pomagamy i chronimy" to motto, które towarzyszy nam podczas każdej służby.

po/mb

Powrót na górę strony