Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wypadku zatrzymany

Data publikacji 18.02.2008

Kraśniccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Gościeradów. Mężczyzna wczoraj wieczorem potrącił samochodem rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając rannemu pomocy. Na skutek odniesionych obrażeń 29-latek zginął na miejscu. Sprawca wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 18:30 w miejscowości Dzierzkowice Podwody. Jadącego rowerzystę potrącił samochód, spychając go do rowu. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku nie udzielając rannemu pomocy. Kilka minut później leżącego w rowie mężczyznę zauważyli przejeżdżający samochodem okoliczni mieszkańcy, którzy zatrzymali się i powiadomili Policję. Kiedy na miejsce przybyło pogotowie, rowerzysta już nie żył.

Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli tablicę rejestracyjną, prawdopodobnie pochodzącą z samochodu, który potrącił człowieka. Po sprawdzeniu danych okazało się, że właścicielem pojazdu jest 30-letni mieszkaniec gm. Gościeradów. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W niespełna trzy godziny po zdarzeniu zatrzymali sprawcę wypadku. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód, który należał do 30-latka posiadał widoczne ślady uszkodzenia: zbitą przednią szybę i stłuczony reflektor. Pojazd nie miał również przedniej tablicy rejestracyjnej.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany. Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć osoby, i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony